YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye sığınan Ermeni hayatını kaybetti
Türkiye'ye sığınan Ermeni hayatını kaybetti
24 Nisan 2014 16:07
Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Keseb Kasabası'nda muhalifler ve rejim güçleri arasında çıkan çatışmadan kaçan Luder Tırtıryan, Türkiye'de kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Suriye’nin Lazkiye kentine bağlı Keseb Kasabası'nda muhalifler ve rejim güçleri arasında yaşanan çatışmalardan kaçarak yaklaşık 10 gün önce Yayladağı Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye giren ve Samandağ ilçesine bağlı Vakıflı Mahallesi'ndeki soydaşlarının yanına yerleştirilen Luder Tırtıryan, burada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 82 yaşındaki Tırtıryan, son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 10 gün önce Vakıflı Mahallesi'ne gelen ve geçtiğimiz gün kalp krizinden hayatını kaybeden Luder Tırtıryan için Vakıflı Mahallesi Ermeni Kilisesi'nde cenaze töreni yapıldı.
Törenin ardından Tırtıryan’ın tabutu omuzlarda taşınarak Vakıflı Mahallesi Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Hatay Bölgesi Ermeni Kiliseleri sorumlusu Peder Avedis Tabasyan tarafından yönetilen ayine Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile askeri ve sivil erkan, Vakıflı Mahallesi sakinleri katıldı.
Cenazeye Tırtıryan’ın ailesi katılamazken, Lazkiye’de bulunan oğlu Hovig Tırtıryan çelenk gönderdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler