YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin yüreği yandı: 24 saate 5 şehit
Türkiye'nin yüreği yandı: 24 saate 5 şehit
02 Şubat 2016 09:55
Dün Diyarbakır'ın Sur ilçesinden tüm Türkiye'nin ciğerini yakan şehit haberleri geldi. 5 asker keskin nişancılar tarafından şehit edildi. 5 askerin ailesine kara haber verildi, şehitlerin evlerine o anda ateş düştü.

Türkiyedün Diyarbakır Sur'dan peş peşe gelen şehit haberleriyle sarsıldı. PKK terör örgütüyle devam eden çatışmalarda biri teğmen beş asker şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan acı haberler şehitlerin evlerine ateş düşürdü. Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi'nin, geçtiğimiz günlerde şehit olan komutanı Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiga'nın ardından paylaştığı "Soruyorum şimdi kendime sıra kime ağlayacağım diye" şeklindeki ifadeleri yürekleri dağladı.

Sur'da PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada 25 yaşındaki Teğmen Recep Erdoğan’ın şehit düştüğü haberi, memleketi Gümüşhane’de yakınlarını yasa boğdu. Vali Yücel Yavuz’dan acı haberi alan şehidin ailesi gözyaşlarını tutamadı. Çatışmalarda bugün şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Bekir Şimşek'in Yozgat’ın Aydıncık ilçesindeki baba evine de acı haber ulaştı.

Öğle saatlerinde ailenin Hasköy Köyü’ndeki evine giden Vali Yücel Yavuz ve beraberindekiler, acı haberi bildirdi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 5 çocuk babası Vahittin Erdoğan ve yakınları gözyaşı döktü. Eve Türk bayrağı asıldı. Anne Mecnun Erdoğan’ın ise Malatya’daki kızının yanında olduğu öğrenildi.

BAŞKAN ÇİMEN’DE ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ

Bu arada Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de, bekar olan şehit Teğmen Recep Erdoğan ile ilgili olarak sosyal medya açıklamada bulundu, üzüntüsünü dile getirdi. Facebook sayfasına şehit Teğmen Erdoğan’ın bir fotoğrafını koyan Başkan Çimen, "Diyarbakır Sur’da hain PKK ile girdiği çatışmada şehit olan Gümüşhane Hasköy’lü Teğmen Recep Erdoğan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Rabbim geride kalanlara sabır versin" ifadelerine yer verdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler