YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin tek Alevi imamı Kanal A'ya konuştu
Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın sunumu ile hazırlanan Gözden Kaçanlar programına bu hafta Türkiye'nin ilk Alevi imamı konuk oldu.
Türkiye'nin tek Alevi imamı Kanal A'ya konuştu
02 Mart 2015 / 15:20 Güncelleme: 02 Mart 2015 / 16:07

Çanakkale Diyanet-Sen'de Şube Başkanvekilliği yapan Mesut Demirtaş, Alevilik tanımını "Alevilik Hz. Ali'yi seven, Hz. Ali gibi yaşayandır" diye yaptı. Demirtaş sözlerine şöyle devam etti:

Diyanet rahatlarsa Türkiye normalleşir

Diyanet-Sen sayesinde din görevlileri sorunlarını daha rahat halletmeye başladı. Sorunlar kıyamete kadar devam edecek. Ama sorunları bir bir çözmeye başladı. Diyanet rahatlayınca Türkiye normalleşemeye başladı. Diyanet rahatladığı için 12 ciltlik Alevi eserlerini piyasaya sundu.

Alevi köylerine yapılan camiler zorla yapılmadı

Bende Alevi köyünde görecv yapıyorum. Benim köyümde namazını kılan da vardır, cuma namazı da kılınır, bayram namazları da kılınır. Alevilik dinsizlikmiş gibi görülmemeli. İslamiyetin dışında bir şeymiş gibi görülmemeli. Birileri Hz. Ali'siz bir alevilik ortaya çıkarmaya çalışıyor. Alisiz alevilik olmaz. Müspet insanları dışarı atılıyor, Alevilik birilerinin arka bahçesi yapılmaya çalışılıyor.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler