YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin kaderi AK Parti'nin kaderiyle örtüştü
Türkiye'nin kaderi AK Parti'nin kaderiyle örtüştü
16 Aralık 2017 18:20
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Bugün Türkiye'nin kaderi, AK Parti'nin kaderiyle örtüşmüştür. AK Parti sendelerse biliniz ki Türkiye, sendeleyecektir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 90. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Yalova 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, dava şuuruna sahip, dava adamı olmanın, her türlü nefsani duyguyu arkaya atmaktan, sadece hedefe ve büyük Türkiye'ye odaklanmaktan geçtiğini söyledi.

AK Parti'yi kapatmak için girişimde bulunanları her seferinde akamete uğrattıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"İş birlikçileri ve vesayet odakları, AK Parti'yi alaşağı edemeyeceklerini, Tayyip Erdoğan'ı durduramayacaklarını görünce 2011'de faz değiştirdiler. İçerideki vesayetçilerin başaramadığını uluslararası vesayet odakları devreye girmek suretiyle başarmak için ortaya çıktılar ve 2011'de bir planı devreye soktular. Buradan açık açık ilan ediyorum; o plan CHP üzerinden gerçekleştirildi. Uluslararası vesayet odakları, milletin kafasını karıştıracak, CHP'lileri milli noktadan uzaklaştıracak bir adamı bu partinin başına getirdiler, bir kaset operasyonuyla. Milli olduğunu düşündüğümüz bir genel başkanı kirli bir kaset operasyonuyla ortadan kaldırdılar, tasfiye ettiler. Bugün sadece Türkiye'ye muhalefet eden, Avrupa'da, Batı dünyasında pişirilen oyunların taşıyıcılığını yapan o genel başkanı getirdiler. O tarihten sonra uluslararası odaklar, Türkiye üzerinde emellerine kavuşmak için her şeyi yapmaya başladı. Bunun için de iş birlikçi olarak CHP Genel Başkanı'nı kullandılar."

KUDÜS, BİR İMAN VE İNANÇ MESELESİDİR

Çavuşoğlu, Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için tarihi bir konjonktürün içinden geçildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Milletimizle bağımızı koparmak, Türkiye ile olan hedeflerimizle ve hayallerimizle bağımızın kopması demektir. Bugün, Türkiye'nin kaderi, AK Parti'nin kaderiyle örtüşmüştür. AK Parti sendelerse biliniz ki Türkiye, sendeleyecektir. Dolayısıyla gücümüzü tahkim etmek zorundayız. Sadece Türkiye için değil, uluslararası hedeflerimiz de var. Bir hafta önce, üstat Sezai Karakoç'un dediği gibi 'göklerde yapılıp yere indirilen mukaddes şehir' Kudüs ile ilgili bütün dünyanın tasvip etmediği, hiçbir uluslararası metine dayanmayan bir kararla, oldu bitti ile Kudüs'ümüzü, bizim mukaddesatımızı, namusumuzu başkent ilan etmeye kalktılar. Ona karşı ortaya çıkan, meydan okuyan, haykıran, imanı ve inancıyla bütün milletin yüreğinden geçeni söz olup söyleyen bir tek kişi vardı, o da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı."

Kudüs'ün mukaddes bir şehir olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, "Kudüs, bizim için sadece şehirlerden bir şehir değil, bir iman ve inanç meselesidir." ifadelerini kullandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler