YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de yeni bir yuvaya sahip oldular
Türkiye'de yeni bir yuvaya sahip oldular
08 Temmuz 2016 14:05
Suriye'nin Humus kentinde rejim uçaklarının hedefi olan 4 kişilik Derviş ailesi, sığındıkları Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle yeni bir yuvaya sahip oldu.

Yaşadıkları bölgenin yoğun hava saldırısına maruz kalması sonucu bulundukları yeri terk ederek yanlarına alabildikleri birkaç parça eşya ile Reyhanlı'ya gelen Derviş ailesine, İnsani Dayanışma ve Kalkınma Derneği (İDKA) yardım eli uzattı.

İDKA Başkanı Abdurrazzak İldiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli ailelerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

İç savaştan canlarını kurtarmak için kaçan Derviş ailesinin feryadına sessiz kalmadıklarını anlatan İldiz, "Eşi Humus'ta hayatını kaybetmiş, Suriyeli anne ve 3 evladı için Reyhanlı'da ev tutuldu. Evin buzdolabı, perde, çamaşır makinesi, oturma grubu ve halı alındı." dedi.

Bir aylık kiranın da ödendiğini aktaran İldiz, 3 çocuk annesi Manal Derviş'e nakdi yardımda bulunulduğunu belirtti.

Eşini Humus'ta kaybeden Manal Derviş ise yardım eli uzatanlara teşekkür etti.

Suriye'de hem eşini hem de evini kaybettiğini anlatan Derviş, "3 evladımla ortada kalmıştık. Evimiz savaş uçakları yüzünden yerle bir oldu. Ben çocuklarım için çareyi Reyhanlı'ya gelmekte buldum. Burada hayırseverlerin destekleriyle yeniden yuvamız oldu. Herkese çok teşekkür ediyoruz". diye konuştu.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler