YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye o bölgeyi boşaltıyor
Şanlıurfa’nın Suruç'un Suriye sınırındaki Küçükkendirli ve Büyükkendirli mahallelerinin valilik kararıyla güvenlik gerekçesiyle boşaltılacağı bildirildi.
Türkiye o bölgeyi boşaltıyor
05 Ekim 2014 / 15:09 Güncelleme: 05 Ekim 2014 / 15:52

Suriye tarafından atılan bir havan topu mermisi, sınıra yaklaşık 2 kilometre mesafedeki Atmanek mahallesinde bir eve düştü. Olayda 3 kişi yaralandı.

Öte yandan Şanlıurfa’nın Suruç'un Suriye sınırındaki Küçükkendirli ve Büyükkendirli mahallelerinin valilik kararıyla güvenlik gerekçesiyle boşaltılacağı bildirildi.

Öğle saatlerinden itibaren çatışmaların şiddetlendiği Suriye’nin Kobani tarafından saat 13.20’de atılan bir havan mermisi, sınırı aştı ve 2 kilometre mesafedeki Suruç’un Atmanek Mahallesi’nde bir evin duvarına isabet ederek patladı.

Merminin, Suriye tarafında bir duvarı delip geçerek, Polat'a ait evin bir köşesinden girip diğer köşesinden çıktığı görüldü. Patlamada, şarapnel parçaları ve kırılan duvardan seken taşlardan, evde bulunan 3 kişiyi yaraladı. Yaralananlar otomobillerle Suruç Devlet Hastanesi’ne götürülürken, bölgede güvenlik güçleri önlemlerini artırdı.

Valilik'ten boşaltma kararı

Şanlıurfa’ nın Suruç İlçesi’ nin Suriye sınırınıdaki Küçükkendirli ve Büyükkendirli mahallelerinin valilik kararıyla güvenlik gerekçesiyle boşaltılacağı bildirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler