YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye küçük İsmail'in dramına sessiz kalmadı
Balıkesir’de Houston hastalığına yakalanan çocuğun ailesine sosyal paylaşım sitesinde destek yağıyor.
Türkiye küçük İsmail'in dramına sessiz kalmadı
13 Aralık 2015 / 19:00 Güncelleme: 13 Aralık 2015 / 19:15

Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı Eğridere Mahallesi’nde imam olarak görev yapan Eyüp Karabulut, oğlu İsmail’i tedavi edecek doktor arıyor. Facebook’ta ’Balıkesirim’ isimli sayfada aileye destek olmak için paylaşılan videoya on binlerce kişiden destek geldi.

Birçok vatandaş aileye doktor bulmak için seferber olurken, bazı vatandaşlar da aileye maddi olarak destekte bulundu. Balıkesirim isimli sosyal paylaşım ağına ulaşan bazı resmi makamlar ise, aileye destek için her şeyin yapılacağını açıkladılar.

Houston hastası İsmail Karabulut’un yaşadığı Eğridere Mahallesi’nde sık sık elektrik kesintisi yaşadığından dolayı bazı vatandaşlar aileye jeneratör alarak göndermek istediğini söyledi.

KÜÇÜK İSMAİL'İN DRAMI

İmam Karabulut oğlunun küçük yaşta binde bir olarak görülen ‘Houston’ hastalığını tedavi edebilecek doktor aradıklarını ve yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti. 2008 yılında dünyaya gelen İsmail Karabulut 2010 yılında yanaklarında nohut taneleri büyüklüğündeki sivilcelerin oluşmasıyla doktorlarla tanıştı. Hastalık nedeniyle gece tıkanmaların önüne geçebilmek için kendi imkanlarıyla satın aldıkları ‘aspiratör’ makinesini kullanan aile, kış şartlarında elektrik kesintisi nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Anne Fadime Karabulut; “Kış aylarında mahallemizde elektrik kesintisi çok oluyor. Oğlumun gece tıkandığında aspiratör ile tıkanıklığı gideriyoruz. Kış şartlarında elektrik kesintisinde çok sıkıntı çekiyoruz. Onun için merkeze tayinimizin çıkmasını talep ediyoruz” dedi.

Oğlunun tedavisi için gitmedikleri doktor kalmadığını ifade eden Baba Karabulut, "Eşimin hamileliği sırasında sık sık doktora giderek kontrol ettiriyorduk. Hamilelik döneminde ikizlerin birini kaybettik. 2008 yılında oğlum İsmail dünyaya geldi. 2010 yılında yüzünde çıkan nohut taneleri büyüklüğünde ki sivilcelerin tedavisi için Akhisar Devlet Hastanesine gittik. Kontrolleri sırasında bir dili daha olduğunu söylediler ve ameliyatla aldılar. Yüzündeki şişlikler daha da büyümeye başlayınca Ege Üniversitesine gittik. Bize 3 ay sonra gün verdiler. Yapılan kontroller sonunda tedavisinin mümkün olmayacağını belirtiler. Daha sonra Karakaya mahallesinde Bursa’da ikamet eden bir kardeşimiz bir umutla Uludağ Üniversitesine gidelim dedi. Beraber gittik. Bursa Uludağ Üniversitesinde bir ay yatırdık.

Çocuğumuzun nefes alıp vermekte baya sıkıntıları vardı. Doktor Hakan Çoşkun Bey'den Allah razı olsun. Çocuğu boğazının altından ameliyat etti. Ameliyattan sonra kanül takıldı. Kanül takıldıktan sonra çene altından bir parça alınarak patolojiye gönderildi. Patoloji sonuçları sonucu binde bir görülen bu hastalığın bir çaresinin olmadığını bize söyledier. Daha sonra bir başka hastaneye gittik orada hastalığına ‘Houston’ hastalığı koydular. Oğlum İsmail geceleri sık sık tıkanıyordu bazen bir gecede

"
 // AZMİ
Rabbimden niyazım bu gece yeryüzünde kabul edilecek dualar var ise bu kardeşim gibi hastalığına şifa arayanların acilen sıhhatlerine kavuşmasını diliyorum....
13 Aralık 2015 Pazar 21:36
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler