YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi
Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi
12 Mart 2016 23:27
Çeşme'de düzenlenen Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyon final müsabakalarının ardından düzenlenen kapanış töreniyle son buldu. 

Turnuvaya Kayseri'den katılan Ekaterina Atalık birinci olurken, İzmir'den Betül Cemre Yıldız ikinci, Kahramanmaraş'tan Khayala Isgandarova Batur da üçüncü oldu. 

Ödül töreninde konuşan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade ederek başka turnuvaların da ilçelerinde olması için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay da turnuvanın güzel bir ortamda gerçekleştiğini belirterek, centilmence yarışan bütün sporculara teşekkür etti. 

Organizasyona katılan bütün sporcuları kutlayan Tulay, "Satranç sporunda katettiğimiz her mesafe ve yaptığımız her başarılı hamle, Türk satrancı için daima büyük bir iftihar vesilesi olmuştur, olmaya da devam edecektir" dedi.

Ödül töreninin ardından kısa bir açıklama yapan şampiyonanın birincisi Ekaterina Atalık ise, zorlu bir turnuvada şampiyonluğa ulaştığı için mutlu olduğunu söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler