YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye denizde can pazarı yaşıyor
Türkiye denizde can pazarı yaşıyor
24 Ağustos 2014 19:45
Samsun'da serinlemek için denize giren 10 yaşındaki kız çocuğu boğularak hayatını kaybederken, boğulma tehlikesi geçiren çok sayıda kişi ise itfaiye ve vatandaşlar tarafından kurtarılarak hastanelere kaldırıldı.

Samsun'un Atakum ilçesinde bir otelin sahilinde serinlemek için denize giren 10 yaşındaki Fatma D., boğulma tehlikesi geçirdi. Karadeniz'in azgın sularından çıkartılan kız çocuğu kaldırıldığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Atakum ilçesi Atakent mevkii Adnan Menderes Sahili'nde serinlemek için denize giren 21 yaşındaki F.Ö. de boğulma tehlikesi geçirdi. Vatandaşlar tarafından denizden çıkartılan F.Ö.'ye ilk yardımı Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama Kurtarma ekipleri yaptı. Ambulansla hastaneye kaldırılan F.Ö.'nün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Çatalçam mevkiinde de serinlemek için girdikleri denizde boğulma tehlikesi geçiren 14 yaşındaki M.Y., 11 yaşındaki İ.Y. ile 14 yaşındaki C.Ç. adlı kızlar, itfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımıyla denizden çıkartılarak ambulansla hastaneye kaldırıldılar. 3 kızın da sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İtfaiye Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, sahilde anons yaparak vatandaşları dalgalı havada denize girmemeleri konusunda uyardı. İtfaiye ekiplerinin bugün boğulma tehlikesi geçiren yaklaşık 20 kişiyi kurtardığı öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler