YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk yardım derneği Afganistan'da 6 su kuyusu açtı
Türk yardım derneği Afganistan'da 6 su kuyusu açtı
08 Şubat 2015 10:00
Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ''Su Kuyusu Projesi'' kapsamında Afganistan'ın kuzeyinde 6 su kuyusunu hizmete açtı.

Afganistan'da Semerkand Derneği'nin aracılığıyla ülkenin kuzeyindeki Belh vilayetine bağlı bölgelere yaptırılan su kuyuları, dualarla hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Afganistan Semerkand Derneği Başkanı Muhammed Naim Mahdum, kuyuların, ihtiyaç sahibi bölge halkının talepleri doğrultusunda, Türkiye'den Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yardımıyla açıldığını belirtti.

Böyle projelerin bundan sonra da devam edeceğini duyuran Mahdum, Afganistan'ın kırsal kesiminde yaşayan halkın içme suyu sıkıntısı çektiğini söyledi.

Derneğin daha önceki yardım faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Mahdum, her konuda yardımlarını esirgemeyen Türk halkına teşekkür etti.

Şehrek Türkmeniye köyü önde gelenlerinden Kemal İşan da ''Bölgemize daha önce de birçok yardım kuruluşu gelmişti ve her türlü destek vaadinde bulunmuştu ancak onların hiçbiri de köyümüze tekrar dönüp bakmadı. Allah razı olsun Türk halkından bizim yardımımıza koştu, köyün birinci derecedeki ihtiyacı olan su kuyusunu açtı'' diye konuştu.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler