YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Kızılayı'ndan evi yanan vatandaşlara yardım
Türk Kızılayı'ndan evi yanan vatandaşlara yardım
26 Aralık 2014 23:55
Düzce'de evleri yanan iki aileye, Türk Kızılayı tarafından yardımda bulunuldu.

Türk Kızılayı görevlileri, merkeze bağlı Aynalı ve Gürcü Asar köyünde evleri yanan Sezgin ve Keçeci ailelerine, gıda, yatak ve sobadan oluşan yardım malzemelerini teslim etti.Yardımları teslim eden Batı Karadeniz Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi Programlar Yönetim Şefi Cemil Selvi, evleri yanan ailelerin yardım talebiyle kendilerine başvurduklarını söyledi.

Başvuruların incelenmesinin ardından yardım malzemelerinin hazırlandığını anlatan Selvi, "Stoklarımızda bulunan temel afet malzemelerinden ve gıda malzemelerinden getirip kendilerine teslim ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi Türk Kızılayı adına sunuyoruz. Allah can kaybı vermemiş, daha kötü belalardan korusun" diye konuştu.

Selvi, Türk Kızılayı olarak sosyal amaçlı ve afet kapsamına girmeyen faliyetlerle de vatandaşların kendilerine ulaştırdıkları yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştıklarını vurguladı. Evi yanan Sezgin ise yangın sonrasında evde bulunan eşyalardan hiçbir şey kalmadığını belirterek, "Yardımlarından dolayı Türk Kızılayı'na teşekkür ederim, Allah razı olsun" dedi.
  

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler