YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Kızılayı meydan okudu
Türk Kızılayı meydan okudu
26 Ağustos 2014 19:02
Türk Kızılayı; susuzluk, savaş veya zatürre gibi basit hastalıklarla yüz yüze yaşayan insanlar için farkındalık oluşturulması için BM’ye, İngiliz, Alman ve Amerikan Kızılhaçlarına, Suudi Arabistan ve İran Kızılaylarına meydan okudu.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, ALS gibi nadir görülen, ancak ölümcül bir sinir sistemi hastalığı hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlayan kampanyaların desteklendiği belirtilerek, bu konularda akademik dünyanın ve ilaç şirketlerinin daha fazla çalışma yapmasını istendiği vurgulandı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ve istiyoruz ki, aynı farkındalık Gazze’de, Suriye’de, Irak’ta, Afrika’da, Asya’da ve dünyanın tüm mazlum coğrafyalarında her gün açlık, susuzluk, savaş veya zatürre gibi basit hastalıklarla yüz yüze yaşayan insanlar için de yaratılsın. BM’ye, İngiliz, Alman ve Amerikan Kızılhaçlarına, Suudi Arabistan ve İran Kızılaylarına meydan okuyoruz! Su bulamadığı için her 7 dakikada bir kişinin öldüğü bir dünyada su israf etmek istemedik. Bunun yerine ihtiyaç sahibi insanların dertlerine derman olabilmemiz için sizleri 2868’e SMS atmaya davet ediyoruz.”

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler