YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türel, CHP'den tazminat kazandı
Türel, CHP'den tazminat kazandı
24 Kasım 2010 19:30
Eski CHP İl Başkanı Melli, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e 5 bin TL tazminat ödeyecek.

Eski CHP İl Başkanı Ömer Melli, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, yerel seçimler öncesinde şahsına ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle açtığı davada 5 bin TL tazminat ödemeye hükmedildi.

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, Ömer Melli'nin 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde katıldığı bir televizyon programındaki beyanlarıyla şansına ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla 50 bin TL tazminat talebiyle açtığı davaya, 4. Asiye Hukuk Mahkemesinde devam edildi.

Menderes Türel'i katılmadığı duruşmada, avukatı Caner Şahinkara temsil etti. Davalı Ömer Melli ise duruşmaya avukatı Nizamettin Sağır ile birlikte katıldı.

Melli'nin avukatı Sağır, Yargıtayın eleştiriyi ve hakareti ortaya koyan çeşitli kararlarını mahkemeye sunarak, Melli'nin sarf ettiği sözlerin yaşanan gerçeklere uygun olduğunu ve eleştiri sınırları içinde kaldığını savundu. Sağır, hukuka uygun olan beyanları nedeniyle müvekkili Melli'nin tazminat ödemesine hükmedilemeyeceğini ileri sürerek, davanın reddini talep etti.

Menderes Türel'in avukatı Caner Şahinkara ise Yargıtayın eleştiri sınırlarına yönelik kararları da olsa Ömer Melli'nin siyasi söylemleriyle müvekkili Türel'in şahsına ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ederek, tazminat taleplerinin kabul edilmesi istemini yineledi.

Mahkeme hakimi, taleplerin dinlenmesinin ardından verdiği kararda, Ömer Melli hakkında açılan davanın kısmen kabul edildiğini belirterek, Melli'nin, beyanları nedeniyle Türel'e 5 bin TL tazminat ödemesine hükmedildiğini açıkladı.

Melli'nin avukatı Nizamettin Sağır, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemenin kararının hukukun mevcut uygulamalarına aykırı olduğunu iddia ederek, mahkemenin hangi sözleri Türel'e yönelik hakaret kabul ettiğinin de gerekçeli kararda ortaya çıkacağını söyledi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler