YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tünel kazarak 15 kilo altın çaldılar!
Tünel kazarak 15 kilo altın çaldılar!
13 Haziran 2013 11:10
İstanbul'da bir kuyumcuya tünel kazarak giren hırsızlar 15 kilo altınla kayıplara karıştı. Zanlıların çantalar ile kaçması bir işyerinin güvenlik kamerasına takıldı.

Akıllara durgunluk veren olay, geçtiğimiz yıl Güngören ilçesinde meydana geldi.

İddiaya göre işyeri sahibi Abdullah Peker'in Cuma namazı için kuyumcudan çıkmasını fırsat bilen hırsızlar harekete geçti. Dükkanın yanındaki binanın bodrumuna giren hırsızlar, tünel kazarak kuyumcunun deposuna girmeyi başardı. Zanlılar yaklaşık 7 dakika içinde, vitrinde bulunan 15 kilo altını çantalara doldurarak kendilerini sokakta bekleyen araç ile kaçmayı başardı.

"Farklı binadan girdikleri için kimse tahmin edememiş"

Olayı anlatan işyeri sahibi Abdullah Peker, "Cuma saatine gittiğim zaman arkadan duvarı delerek dükkanıma girdiler. 15 kilo civarında altınımı alıp 7 dakikada dükkanı terk ettiler. Binaya giren çıkanları fark edince oturan insanları tek tek uyarmışlar. Oradaki bina sakinleri tedbir almış ama benim ön caddedeki dükkanıma tünel kazarak gireceklerini tahmin edememişler. Maddi zararım 1.5 milyon TL. Suçlular bulunamadı. Kamerada krem rengi araba belli. Şu ana kadar hiç birşey elde edemedik. Elde edildiysede polis bize sonucunu bildirmedi" dedi.

"Sigorta, mal vitrinde diye zararı karşılamadı"

İşyeri için her türlü tedbiri aldığını ifade eden Peker, "Kamera mevcut, alarm kurulu, kepenkler kapalı fakat kasko mal vitrinde diye red etti. Onunla da mahkemelik olduk. Süreç devam ediyor" diye konuştu. Kuyumcuya giren hırsızlar işyerinin içinde bulunan kamera kayıtlarının tutulduğu bilgisayarıda giderken yanlarında götürdü.

Kameraya yakalandılar

Hırsızların işyerinden altınlarla kaçması ise sokakta bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Krem rengi ticari kamyonet ile sokağa gelen hırsızların daha sonra ellerinde çantalar ile araca bindikleri yer alıyor. Hırsızların rahat tavırları dikkat çekiyor.Olayla ilgili soruşturma hala devam ediyor.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler