YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'deki okulda deney sırasında patlama: 8'i öğrenci 9 yaralı
Tunceli'deki okulda deney sırasında patlama: 8'i öğrenci 9 yaralı
21 Kasım 2015 01:21
Tunceli'de özel bir okulda, kimya dersi sırasında, laboratuvarda deney yapıldığı sırada henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 8'i öğrenci ve 1 öğretmen olmak üzere 9 kişi yaralandı.

Tunceli'de Özel Munzur Fen Lisesi 10'uncu sınıf öğrencilerinin, dün akşam saatlerinde kimya dersi için laboratuvar ortamında sülfürik asitin cam tüpe boşaltılması sırasında patlama meydana geldi.
Patlama sırasında deneyi yaptıran ve ismi açıklanmayan kimya öğretmeni ile deney için laboratuvarda bulunan 8 öğrenci yaralandı. Yaralanan öğretmen ve öğrenciler, okula çağrılan ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri, patlamanın meydana geldiği laboratuvara giderek inceleme yapıp delil topladı. Polis, patlamanın neden kaynaklandığı belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Okulda deney yapan öğretmen, idareciler ile öğrencilerin ifadelerine de başvurulduğu öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler