YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de vahşet
Tunceli'de vahşet
04 Ocak 2011 20:17
Tunceli'de bir kişi kazma sapıyla dövülerek öldürüldü.

Tunceli'de yaşlı ve yalnız adam, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından öldürüldü.

Tunceli merkeze 35 km. uzaklıkta bulunan Zağge mevkiinde yalnız yaşayan 83 yaşındaki Kalman Eroğlu'ndan haber alamayan yakınları köye gelerek babalarını aramaya başladı. 3 gün süren aramalar sonunda evine 100 metre uzaklıkta menfezin altında bulunan Kalman Eroğlu'nun, kafasına kazma sapı ile vurularak öldürüldüğü ve menfezin altına atıldığı ortaya çıktı.

Babasını İstanbul'a götürmek için Tunceli'ye geldiğini ve köye gittiğini anlatan Metin Eroğlu, "Babamı yanıma almak için İstanbul'dan köye geldim. Ancak bulamadım. Tunceli'ye gittiğini düşündüm, akşam tekrar geldim. Ancak babam yine yoktu. Bir daha geldik baktık en sonunda eve 100 metre uzaklıkta bulunan menfezin altında öldürülmüş şekilde bulduk. Kazma sapıyla vurmuşlar. Yanında kazma sapı vardı." dedi.

Kalman Eroğlu'nu uzun aramalardan sonra bulduğunu ifade eden Mehmet Barut ise kalın bir sopayla kafasına vurularak öldürülen yaşlı adamın yanına sopanın bırakılmış olduğunu söyledi. Tunceli Savcılığı olay yerinde incelemelerde bulundu. CİHAN
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler