YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de Jandarma karakoluna hain saldırı
Tunceli'de Jandarma karakoluna hain saldırı
01 Ağustos 2016 09:39
Tunceli'nin Hozat İlçesi'nde Dalören Jandarma Karakolu'na bugün sabah saatlerinde bir grup PKK'lı terörist tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Saldırı sonucu 2 asker yaralandı, 1 sivil ise hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, bölücü terör örgütü mensuplarınca Dalören Köyü Jandarma Karakolu'na uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. 

Saldırıda, 2 asker ile karakola giden bir vatandaş yaralandı. 

Yaralı 2 asker helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi, vatandaş ise Tunceli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Dalören Köyü Jandarma Karakolu'na saat 08.00'de terör örgütü mensuplarınca taciz ateşi açıldığı anımsatıldı.

Saldırının, bir vatandaş ile oğlunun, denetimli serbestlik uygulaması çerçevesinde araçlarıyla karakola gittikleri sırada yaşandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İmza vermeye gelen vatandaşımızın oğlu teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu karın boşluğu ve bacağından yaralanmıştır. Yaralı, jandarma ekiplerince Hozat İlçe Hastanesine intikal ettirilmiş, buradaki ilk müdahalenin ardından tedavisinin yapılması için il merkezine sevk edilmiş ancak müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Taciz ateşi sırasında 2 askeri personelimiz de yaralanmıştır. Yaralanan 2 asker, Elazığ'a intikal ettirilmiştir."

Açıklamada, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldığı bildirildi. 

 // Osman
Yüce Rabbim inlerinde kahr etsin inşallah Yüce Rabbim Asker'Polisimize zeval vermesin göç ve kuvvet versin en kısa zamanda Can'larını cehenneme göndarsınlar kafirlerin AMİN........
01 Ağustos 2016 09:53
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler