YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de 2 metre kar altında terör operasyonu
Tunceli'de güvenlik güçleri, kış üstlenmesine giren teröristlerin bulunduğu alanlarda 2 metreyi bulan kar kalınlığında operasyon yapıyor.
Tunceli'de 2 metre kar altında terör operasyonu
29 Ocak 2016 / 07:54 Güncelleme: 29 Ocak 2016 / 08:04

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ile 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı bünyesinde özel eğitimli ve profesyonel birliklerden oluşan güvenlik güçleri, il merkezi, Hozat ile Ovacık ilçelerinin dağlık alanları ve derin vadilerde kış üstlenmesine girdiğini belirlediği teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar düzenliyor.

EKSİ 20 DERECEDE, 2 METRELİK KARDA OPERASYON

İl merkezi çevresindeki Çiçekli ve Rabat Vadisi ile Hozat ve Ovacık ilçelerindeki belirlenen noktalara sabahtan itibaren birlikler sevk edildi. Çetin kış koşulları ile kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu ve eksi 20 derecelere düşen hava sıcaklığında gerçekleştirilen operasyonlarda, teröristlerin saklandığı mağaralar tek tek aranıyor.

1-20160129075432.jpg

Askerlerin yoğun kar nedeniyle karadan giremediği bölgelerde ise Kobra helikopterler de PKK’lıların bulunduğu alanları ateş altına alarak bombalıyor. Güvenlik güçleri operasyonlarda dedektör köpekler de kullanılırken, tuzaklanan patlayıcıların yerleri de tespit ediliyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler