YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik tarih olduyor! İstanbul için dev ulaşım projesi
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul trafiğini rahatlatacak tünel projelerini oy çokluğuyla kabul etti
Trafik tarih olduyor! İstanbul için dev ulaşım projesi
18 Haziran 2016 / 18:32 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 18:32

İstanbul trafiğini rahatlatacak Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece-Bahçelievler-Bayrampaşa ve Sarıyer Kilyos tünelleri projelerine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan ve plan değişiklikleri teklifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.

İBB Meclisinin Saraçhane'deki belediye binasında yapılan toplantıda, Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece-Bahçelievler-Bayrampaşa ve Sarıyer Kilyos tünelleri projelerine ilişkin teklif görüşüldü.

Çalışma kapsamında, İstanbul'un en önemli sorunlarından biri olan trafiği rahatlatmak için şehrin ana arterleri E-5 ve E-6 karayollarını bağlayacak birbirinden bağımsız 6 tünel yapılacak. Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece- Bahçelievler-Bayrampaşa hattında yaklaşık 23 kilometre uzunluğundaki tünellerin 2,5 milyar liraya mal olması öngörülüyor. Ayrıca, 6 kilometre uzunluğunda Sarıyer Kilyos Tünelinin de yapımı gerçekleştirilecek.

Büyükçekmece-Bayrampaşa arasındaki hatta bulunan 6 tünelden günde 300 bin, Sarıyer Kilyos Tünelinden ise 40 bin aracın geçmesi bekleniyor.

Teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Tünellerin yapımına bu yıl başlanması planlanıyor.

acil yapilmali.
 // Ali
cok gec kalinmis proje.benim dusuncem.Silivriden Gebzeye kadar tunel.Allah bu karari verenlerden razi olsun.yollarini acik etsin.Guc kuvvet versin....
18 Haziran 2016 20:38
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler