YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik kuralları hoparlörden hatırlatılıyor
Trafik kuralları hoparlörden hatırlatılıyor
23 Mart 2013 11:49
Nurdağı ilçesinde vatandaşlar, belediye hoparlöründen ve polis araçlarından yapılan anonslarla trafik kuralları konusunda uyarılıyor.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, trafikte yaşanan can ve mal kayıplarını önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Trafik kazalarının sıkça meydana geldiği Nurdağı'nda, yayalara ve sürücülere trafik kuralları hem polis araçlarından hem de belediye hoparlöründen anımsatılıyor. Görevli polisler, belediye binasındaki merkezden sık aralıklarla yaptıkları anonslarla sürücüleri dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, yaptığı açıklamada, halkı trafik kuralları konusunda bilgilendirmek için sesli ve görsel materyaller kullandıklarını söyledi.

Nurdağı'nda trafik kazalarının önüne geçmek için çalışma yürüttüklerini, uyarıların megafon ve belediye hoparlöründen yapıldığını belirten Aydın, şöyle konuştu:

''Arkadaşlarımız trafik eğitimi konusunda her yolu deniyor ve her türlü iletişim aracından faydalanıyorlar. Sesli yayın araçlarıyla, diğer görsel yayın ve materyallerle halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Trafikteki sorunların çözümü eğitimden geçiyor. Gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle kentteki tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyoruz. Toplumda trafik kültürünün oluşması için kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde çalışmak gerekiyor.''

''Halk projelerle bilinçlendiriliyor''

Aydın, trafikte yaşanan olumsuzlukların, dünya genelini ilgilendiren ciddi bir sorun olduğunu söyledi.

Gaziantep'te trafiğe çıkan araç sayısının her geçen gün arttığını ve kentte trafiğe kayıtlı 400 bin araç bulunduğunu belirten Aydın, ''Dolayısıyla trafik ayrı bir önem arz ediyor. Bu çerçevede denetimlere önem veriyoruz. Bu konuda özellikle kazaların meydana gelebileceği yerlerde ekiplerimiz sürekli uygulama yapıyorlar'' dedi.

MOBESE sisteminden denetim ağını genişlettiklerini vurgulayan Aydın, trafikteki gürültü kirliliğinin önüne geçmek için de ''Sessizliğe Davet'' adlı proje hazırladıklarını kaydetti. Gerçekleştirdikleri ''Bir Kask Bir Can Kurtarır'' projesiyle motosiklet sürücülerinin kask takma oranının arttırıldığına işaret eden Aydın, eğitimleri başarıyla tamamlayan sürücülere de kask hediye edildiğini belirtti.

Aydın, hazırladıkları projelerle halkı trafikle ilgili bilinçlendirerek, kaza oranını minimuma indirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.


AA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler