YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik ışıkları çalışmıyor muydu?
Trafik ışıkları çalışmıyor muydu?
06 Nisan 2010 19:55
Tramvay kazasının olduğu yerde trafik ışıkları çalışmıyormuş

Bayrampaşa'da Hacı Emin Sadıklı'nın (63) hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan tramvay kazasının meydana geldiği yerde bulunan trafik lambalarının olay esnasında çalışmadığı iddia edildi.
 

Tramvayın çarpması sonucu yaşamını yitiren Sadıklı'nın hayatını kaybettiği yerdeki çevre esnafı yaşananlara tepki gösterdi. Sadıklı'nın hurda işiyle uğraştığını ve iş hanında yaklaşık bir haftadır çalıştığını belirten komşusu Alparslan Erbaştunca, "İçeride çalışırken, bir anda tramvayın acı kornasını duyduk. Kapıya çıktık, tramvayı kullanan makinisti gördük. Makinist feryat içindeydi. Buraya önlem alınmazsa, üst geçit yapılmazsa ölümler kaçınılmaz olur." dedi.
 

Mal almak için bir günde tramvay yolundan karşıya defalarca geçtiğini belirten Erbaştunca, herkesin başına bu bu tip kazaların gelebileceğini vurguladı. Yola üst geçit yaptırmak için müracatta bulunmadıklarını itiraf eden çevre esnafı da, "Bizim memlekette insanlar öldükten sonra birşeyler düzeliyor. Sabah ışıklar çalışmıyordu. Şu an olaydan sonra yanmaya başladı." diye konuştu.
 

Bu arada olay esnasında çalışmayan ışıkların şu anda çalıştığı görüldü. Bir işçinin sinyalizasyonu tamir etmek için çalışması ise dikkat çekti. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler