YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzonlu esnaftan ilginç uyarı
Trabzonlu esnaftan ilginç uyarı
10 Ocak 2016 16:18
Trabzon’da elektrik-elektronik eşya tamiri yapan Murat Değermenci, kendisini fuzuli yere arayarak işlerinin engellemesine neden olan kişilere tepkisini. iş yerinin camına astığı ilginç uyarılar ile dile getirdi.

Akçaabat ilçesi Yaylacık Mahallesi’ndeki dükkanının camına bir kağıda madde madde “Lütfen fuzuli meşgul etme. İki dakika gelir misin. Fişim çıktı. Lehim koptu. Temassızlık var. Eve gelir misin. Maosum çalışmıyor.

Ses ayarım bozuldu. Kablom koptu” gibi mazeretlerle kendisinin meşgul edilmesini istemeyen Değermenci yazının son bölümünde de “İş başka dostluk başka. İşimizi kendi beleş işlerin için meşgul etme. Fiyat sor ve ona göre iş yaptır” yazdı. 

Değermenci genellikle iş arasında çok arandığını belirterek, “Bunu yazmak tamamen kendi fikrim. Nedeni ise herhangi bir tamirat sırasında bazı müşteriler benden 'Fişim çıktı, lehim koptu, ses ayarım bozuldu' gibi mazeretler sayarak yardımcı olmamı istiyor.

Nasıl bir doktor ameliyat sırasında hastayı bırakamıyorsa ben de çalışma sırasında meşgul edilmek istemiyorum. Sonucu belli olan işler vardır belli olmayan işler vardır.

Elektronik de sonucu belli olmayan bir iş olduğu için öncesinden tahminde bulunmak çok zor. Bazıları gecenin bir vaktinde arayarak 'Anten sinyalim bozuldu, görüntü gelmiyor' diyor. Gecenin bir vaktinde insan bu iş için aranır mı ? Dolayısıyla dükkanımın camına bu uyarıları yazarak beni meşgul etmelerinin önüne geçmeye çalışıyorum” dedi. 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler