YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon'da sel 2 can aldı
Trabzon'da sel 2 can aldı
21 Eylül 2016 19:26
Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle meydana gelen toprak kaymasında 2 kişi hayatını kaybetti.

Başta Trabzon olmak üzere Karadeniz'in çoğu şehrinde etkili olan şiddetli yağmur, su baskınlarına yol açtı. Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle meydana gelen toprak kaymaları can aldı.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Dolanlı Köyü’nde kayan toprağın altında kalan 58 yaşındaki Dürdane Dübüş ile Ağaçlı Köyü’nde çöken evin altında kalan 55 yaşındaki Fatih Oğuzhan, yaşamlarını yitirdi.

Sabah saatlerinde başlayan ancak ilerleyen saatlerde etkisini artıran şiddetli yağmur nedeniyle Ağasar deresi ile bazı küçük dereler taştı, ilçe merkezinde çok sayıda ev ve işyerinin bodrum ve giriş katlarını su bastı.

foto-367.jpg

Cadde ve sokakların yer yer suyla dolduğu ilçe merkezinde araçlar su altında kaldı, mahsur kalan vatandaşları da itfaiye ekipleri kurtardı.

Elektriklerin kesik olduğu ilçede, yağışın kesilmesi sonrasında Trabzon Büyükşehir ve Beşikdüzü Belediyesi iş makineleri tıkanan menfezleri açmak ve biriken suları temizlemek için çalışma başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler