YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon'da kaçak içki operasyonu
Trabzon'da kaçak içki operasyonu
17 Şubat 2016 17:21
Olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişiden biri tutuklandı

Trabzon'da kaçak içki operasyonunda gözaltına alınan 5 kişiden 1'i tutuklandı.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen istihbarat çalışmaları doğrultusunda A.C.A'nın kullandığı araç ile Gürcistan plakalı araçta arama yapıldığı belirtildi.
Açıklamada, A.C.A. yönetiminde ve Gürcistan uyruklu R.V'nin de içinde bulunduğu araçta yapılan aramada 300 şişe, Gürcistan uyruklu Z.T, J.D, B.V'nin içinde bulunduğu araçta yapılan aramada ise 15 şişe votka ele geçirildiği vurgulandı.

Olayla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında, Esentepe Mahallesi'ndeki bir adreste de arama yapıldığı ifade edilen açıklamada, burada boş şişeler, şişe kapakları, etiketler, mantarlar, hortum, beher, sıvı doldurma aparatı, alkol derecesi ölçüm cihazı, alkol karışım oranlarına dair bilgi notunu içeren kağıt ve bir miktar kaçak içki ele geçirildiği kaydedildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan A.C.A. ve Gürcistan uyruklu R.V, Z.T, J.D. ve B.V. emniyetteki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi. Şahıslardan R.V, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler