YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon'da iki işçiyi arama çalışmaları başladı
Trabzon'da iki işçiyi arama çalışmaları başladı
14 Ocak 2015 09:54
Çaykara ilçesindeki hidroelektrik santrali (HES) inşaatında çığ altında kalan işçilerden Lokman Çelik ile Erhan Arslan'ı arama çalışmaları yeniden başladı.

Çığ alanında HES şantiyesiyle çığın düştüğü bölge arasındaki yolun bazı bölümleri, gece tipi ve küçük çaplı çığ düşmesi nedeniyle araç geçişine kapandı. Bunun üzerine arama kurtarma ekipleri bölgeye yürüyerek ulaştı. Yolun ulaşıma açılması için de çalışma yapılıyor.

Yetkililer, çığın düştüğü alanda çalışmaların oldukça zor şartlar altında yapıldığını, bunun nedeninin ise çığın ardından şantiyede hurda malzemelerin, araçların ve demir iş makinelerinin karda çalışmayı zorlaştırması olduğunu belirtti.

Çaykara Karaçam bölgesi Kavlatan mevkisindeki özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde 10 Ocak Cumartesi günü 5 işçi çığ altında kalmış, işçilerden Nusret Er'in cesedine ulaşılmıştı. Çığ tehlikesi nedeniyle çalışmaların kontrollü yürütüldüğü bölgede ekipler, çığ altındaki işçilerden Muhammet Işıklı ve Özgür Özyürek'in cesetlerine önceki gün ulaşmıştı.

 

AA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler