YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon’da çığ düştü: 1 işçi ölü, 4 işçi aranıyor
Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam mahallesi Kavlasan mevkiinde yapımı devam eden HES tüneli inşaatı sırasında çığ düşmesi sonucu 5 işçi çığ altında kaldı. İşçilerden biri hayatını kaybederken diğer dört işçi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Trabzon’da çığ düştü: 1 işçi ölü, 4 işçi aranıyor
10 Ocak 2015 / 15:00 Güncelleme: 10 Ocak 2015 / 20:51

Çaykara ilçesindeki bir hidroelektrik santrali (HES) inşaatında çığ meydana geldi.

Vali'den ilk açıklama:

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çaykara ilçesi Karaçam bölgesinde özel bir şirkete ait HES santrali tünel girişinde meydana gelen olayda 5 kişinin çığ altında kaldığını, bu kişilerden birinin cesedine şirket elemanlarınca ulaşıldığını bildirdi.

Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de bölgeye gönderildi

Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül,  yaptığı açıklamada, ilçedeki Bal Kodu 2 adlı HES inşaatında çığ düştüğünü ve 5 işçinin çığ altında kaldığı yönünde kendilerine ihbar geldiğini bildirdi.

Konuyla ilgili başka bir ihbarda ise çığ düşen alanda kimsenin olmadığının kendilerine iletildiğini ifade eden Gül, "Çığ altında kalanlar olup olmadığını söylemek mümkün değil. Söz konusu HES inşaatı ormanlık, dağlık bir alanda. Hemen iş makinelerimizi bölgeye yolladık, yolu açarak bölgeye ulaşmaya çalışıyoruz. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de bölgeye gönderildi" dedi.

Ölenlerin kimlikleri belli oldu

Gümrükçüoğlu, bir kişinin cesedine ulaşıldığını hatırlatarak, "Cesedi çıkarılan işçi Nusret Er. Şuan çığ altındaki Muhammet Işıklı, Lokman Çelik, Erhan Arslan ve Can Özyürek'e ulaşma çalışmaları devam ediyor" ifadesini kullandı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler