YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon'da 529 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı
Trabzon'da 529 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı
27 Temmuz 2016 20:17
Trabzon'da, 15 Temmuz'dan bu yana FETÖ/PDY ile ilgisi olduğu belirtilen 529 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı

Trabzon'da, 15 Temmuz'dan bu yana Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgisi olduğu belirtilen 529 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında söz konusu terör örgütü ile ilgisi olduğu değerlendirilen kamu görevlilerine yönelik adli ve idari işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Soruşturma çerçevesinde bugüne kadar 602 kişi hakkında işlem yapıldığına işaret edilen açıklamada, bu kişilerden 154 İl Emniyet Müdürlüğü personelinin yanı sıra 20'si Karadeniz Teknik Üniversitesi, 1'i Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 2'si Kredi ve Yurtlar Kurumu, 326'sı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 4'ü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 1'i İl Müftülüğü, 5'i Trabzon Vergi Dairesi, 2'si Tapu ve Kadastro 9. Bölge Müdürlüğü, 10'u Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, 1'i Orman Bölge Müdürlüğü, 1'i İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 1'i Ekonomi Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü, 1'i de TÜİK İl Müdürlüğünde görevli olmak üzere 529 kamu çalışanının görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler