YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon maçı otelleri doldurdu
Trabzon maçı otelleri doldurdu
20 Mayıs 2011 18:17
Karabük'te hafta sonu Kardemir Karabükspor-Trabzonspor arasında oynanacak karşılaşma öncesinde Safranbolu ilçesindeki oteller tamamen doldu.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, yaptığı açıklamada, 18, 19 ve 20. yüzyıl başlarında inşa edilmiş geleneksel Türk evlerinin bulunduğu ilçelerinde yaklaşık 2 bin 600 yatak kapasiteli otel ve konak bulunduğunu söyledi.

Kardemir Karabükspor ile Trabzonspor arasında 22 Mayıs Pazar günü oynanacak maç öncesinde rezervasyonlarla otellerin tamamen dolduğunu anlatan Aksoy, şöyle konuştu:

''Trabzon'dan İstanbul'a kadar kıyı bölgesinde Süper Lig'de tek takım Kardemir Karabükspor olduğu için başta çevre iller olmak üzere gerek takımımızı gerekse Trabzonspor'u desteklemek için taraftarlar akın akın ilçemize gelmektedir. Safranbolu'da boş ne konak, ne de otel kalmadı. Hatta eş ve dostlarım beni devreye sokarak yer istedi, bulamadık. İlçemizde yatak kapasitesi 2 bin 600 ama ben 5 bine yakın taraftarın geldiğini biliyorum. Safranbolu bu yıl futbol turizminin tadını aldı. Bundan sonra daha da ilerleyerek yatırımlar yapılacaktır.''

TRABZONSPOR TARAFTARI

Safranbolu'da konaklayan taraftar Mecit Yakupoğlu, takımlarını yalnız bırakmamak için ilçeye geldiklerini belirtti.

Maçı kazanmayı ümit ettiklerini, diğer taraftan da Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyeceklerini belirten Yakupoğlu, ''Son 4 yıl içinde 2 defa son maçında şampiyonluğu kaçıran Fenerbahçe, neden bu sefer de kaçırmasın, bunu ümit ediyoruz. Biz kazanır, Fenerbahçe de kaybetmezse gönlümüzde yine şampiyonuz, takımımızı yalnız bırakmayacağız. Her zaman her yerde şampiyon Trabzonspor.''

Betül Demir ise Karabük'te şampiyon olmayı istediklerini, sevdalarının sadece hafta sonu eğlencesi değil, hayat felsefesi olduğunu kaydetti.

Murat Efe Gençtürk de Karabük'te kazanarak Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyeceklerini, şampiyon olmasalar da bu takımı tebrik edeceklerini söyledi.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler