YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Torunları hayatını kurtardı
Torunları hayatını kurtardı
08 Temmuz 2013 09:54
Edirne'de bir evde meydana gelen yangında, 6 ve 10 yaşındaki torunların dikkati, felçli babaannelerini yanmaktan kurtardı.

Karaağaç semti Hacı Adil Bey Çıkmazı'nda tek katlı evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede alevlerin sardığı evde bulunan torunlar Kadir Yanık (6) ve Ayşenur Yanık (10) dışarı çıkarak mahalle sakinlerine durumu haber verdi. Bazı vatandaşlar eve girerek felçli Beyna Yanık'ı (82) alevlerin arasından çıkardı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Kısa sürede yangını kontrol altına alan itfaiye ekipleri, soğutma çalışmalarına başladı.

Yangın maddi hasara yol açtı

Öte yandan olay yerine gelen acil sağlık ekibi de Yanık ailesinin fenalaşan yakınlarına müdahale etti. Torunlar ve babaannenin herhangi bir sağlık sorununun olmadığı belirtildi.

Vatandaşlardan İsmail Çelik ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Karaağaç semtinin nöbetçi ambulans ve itfaiye ekibine ihtiyacının olduğunu belirterek, "Burası 18 bin nüfusasahip. İhtiyaç olan şeylerin yapılmasını yetkililerden bekliyoruz" diye konuştu.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler