YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Torun cinayetten tutuklandı
Torun cinayetten tutuklandı
14 Ocak 2010 16:58
Yalnız yaşayan yaşlı kadın evinde ölü bulunmuştu

Kütahya'nın Emet ilçesinde yalnız yaşadığı evde ölü bulunan yaşlı kadının katil zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan torunu tutuklandı.

 11 Ocak'ta, Kaynarca Mahallesi Alaaddin Öğütçü Caddesi'ndeki evinde ölü bulunan Gülsüm Benli'nin (73) cesedinde ve evde yapılan inceleme sonucu gözaltına alınan yaşlı kadının Kütahya'da yaşayan torunu Mehmet U. (29), Şehit Yusuf Kayalı Polis Merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan Mehmet U, ''kasten öldürme'' suçlamasıyla tutuklandı.

 

-ADLİ TIP KURUMU RAPORUNDA ''CİNAYET'' ŞÜPHESİ-

 

Bursa Adli Tıp Kurumunca Gülsüm Benli'nin cesedinde yapılan otopsiye ilişkin hazırlanan raporda, kadının ölümünde cinayet şüphesi bulunduğu belirtildi.

Raporda, cesedin başı, sol kulağı, elmacık kemiği, boğazı ve vücudunun çeşitli bölümlerinde boğuşmadan kaynaklanan deri sıyrılmalarının görüldüğü kaydedildi.

Olayın ardından eve gelen polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonucu elde edilen parmak izi, saç, kan, tırnak ve doku örnekleri de Adli Tıp Kurumunca incelendi.

Bu doğrultuda hazırlanan rapora göre, kadının ölü bulunduğu dairenin alt katında oturan torunu C.Ö'nün kocası A.Ö. gözaltına alınmış, bu kişi daha sonra serbest bırakıldı.

Soruşturmayı yürüten polis ekipleri, kadının Kütahya'da yaşayan ve şoförlük yapan iki çocuk babası torunu Mehmet U'yu gözaltına aldı.

Kendisinin parmak izleriyle evden alınan parmak izi örneklerinin uyuştuğu belirtilen Mehmet U'nun, polise, olay günü Emet'e geldiğini, anneannesiyle çay içtiklerini ve dedesinden kalan malların paylaşımını yaptırmadığı için onunla tartıştıklarını söylediği öğrenildi.

Mehmet U'nun anneannesini öldürdüğü yönündeki suçlamayı kabul etmediği bildirildi.

Öte yandan, evdeki çay bardakları ve diğer bazı eşyalardan alınan parmak izi ve doku ile saç kılı örneklerinin zanlı Mehmet U'ya ait olduğu ileri sürüldü.

 

-OLAY-

 

Evinde yalnız yaşayan Gülsüm Benli'nin uzun süre dışarı çıkmamasından şüphelenen komşusu F.A, evin yakınındaki öğrenci yurdunun görevlisiyle kapıyı zorlayıp içeri girmiş, kadının yerde hareketsiz yattığını görünce polise haber vermişti. 

Sağlık ekiplerinin incelemesi sonucu öldüğü belirlenen kadının cesedi, kesin ölüm nedeninin tespiti amacıyla Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderilmişti. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler