YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Torul'da 2 cesede de ulaşıldı
Torul'da 2 cesede de ulaşıldı
14 Şubat 2010 14:24
Torul Baraj Gölü'ne düşen otomobildeki 2 kişinin cesedinin 35 metre derinlikte bulundu

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Torul Baraj Gölü'ne düşen otomobildeki 2 kişinin cesedinin 35 metre derinlikte bulunduğunu belirterek, cesetlerin kısa sürede bulunmasının bir teselli olduğunu söyledi.

Vali Salihoğlu, Cevat Aydın'ın kullandığı otomobilin Torul Baraj Gölü'ne düştüğünün tespit edilmesinin hemen ardından arama çalışmalarına başlandığını belirterek, ''3 gündür devam eden özverili çalışmalar neticesinde dün Cevat Aydın'ın bugün ise Zeki Yiğit'in cesedine ulaşıldı. Ölenlere rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. Keşke böyle olaylar olmasa'' dedi.

Bu tür olaylarda yurttaşları yalnız bırakmalarının söz konusu olmadığını ifade eden Salihoğlu, şöyle konuştu:

''Bu kişilerin ölüm sebepleri adli soruşturma sonrasında belli olacak. İnşallah bundan sonra bu tip kazalar olmaz. Cesetler 35 metre derinlikte bulundu. Keşke böyle bir olay hiç olmasaydı ama cesetlerin kısa sürede bulunması bir teselli. Acılı ailelerin gözünün arkada kalmaması için tüm imkanlar kullanılarak bu kişilerin cesedine ulaşıldı.''

Vali Salihoğlu, yolun korkuluklarının Karayolları tarafından ihale edildiğini belirterek, ''Yolun bir kısmına korkuluk zaten yapıldı. Kalan kısmı da yakın bir zamanda tamamlanacak. Bu yollar yapılırken korkulukların yapılmasına da dikkat etmemiz ve projeye koymamız gerekir. Yol yapmak güzel ama acı yaşamamak için her türlü önlemi de almak gerekiyor. Bu maliyetlerin yanında korkulukların lafı bile edilmez'' diye konuştu.

Arama çalışmalarını izleyen AK Parti Gümüşhane Milletvekili  Kemalettin Aydın ise kazada hayatını kaybedenlerden birinin akrabası olduğunu kaydederek, ''İki arkadaşımızın sudan çıkarılması için zorlu uğraş verildi. 3 gündür ilimizin mülki idaresinin çalışmaları yürütmesine, Erzurum ve Gümüşhane ekiplerine, bizlere büyük destek veren Genelkurmay Başkanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

Giresun'un Doğankent ilçesinden Gümüşhane'ye giden Cevat Aydın yönetimindeki 61 ET 959 plakalı otomobil 10 Şubat gecesi Torul Baraj Gölü'ne yuvarlanmış, yakınlarının Aydın ve yanındaki Zeki Yiğit'ten haber alamaması üzerine jandarmaya haber verilmişti. Kirazlık köyü mevkisinde yolda fren izleri olduğunu, otomobilin baraj gölüne yuvarlandığını belirleyen ekipler, gölde dün Cevat Aydın'ın, bu sabah Zeki Yiğit'in cesedini bulmuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler