YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toprak kayması: 1 ölü
Toprak kayması: 1 ölü
24 Aralık 2009 20:12
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde dere ıslah çalışmalarında meydana gelen toprak kaymasında bir kişi hayatını kaybederken, 3 işçi yaralandı.

Beylikbağı Mahallesi'nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSU'nun müteahhitliğini yapan Altınbaş firmasında çalışan işçiler, Korkak deresinde ıslah çalışması yaparken toprak kayması oldu. Bülent Yılmaz, Ahmet Başyiğit, Mehmet Konut ve Metin Yılmaz adlı işçiler göçük altında kaldı. Samsun'dan Gebze'ye gurbete gelen işçilerden üçü dere ıslahında çalışan diğer işçilerin yardımları ile göçük altından yaralı olarak kurtarıldı. Üzerine çöken beton yığınları ve taşların altında kalan Bülent Yılmaz ise hayatını kaybetti.  
 

Olay yerine çağrılan ilk yardım ve  itfaiye ekipleri Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Savcının nezaretinde Bülent Yılmaz'ın cesedi iş makineleri ve itfaiye ekiplerince göçük altından çıkarıldı. Uzun gayretler neticesinden toprak altından çıkarılan Yılmaz'ın üzerindeki cep telefonunun çaldığı görüldü.  Cumhuriyet savcısının talimatıyla telefona cevap verilmezken, Bülent Yılmaz'ın cesedi incelenmek üzere Adlı Tıp Kurumu'na gönderildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler