YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topograf da kurtarıldı
Üsküdar Kuzguncuk'ta restore edilmek istenen 3 katlı binanın giriş katı, uzmanların ön çalışma yaptığı sırada çöktü.
Topograf da kurtarıldı
10 Mart 2010 / 18:20 Güncelleme: 10 Mart 2010 / 20:03

Üsküdar'da göçük altında kalan Topograf İbrahim Pet, itfaiye tarafından sağ kurtarıldı. Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen Pet, hastaneye kaldırıldı.
 

Üsküdar Kuzguncuk'ta restore edilmek istenen 3 katlı binanın giriş katı, uzmanların ön çalışma yaptığı sırada çöktü. Olayın ardından kurtarılan iki mühendisin ardından enkaz altında kalan topograf İbrahim Pet, yarım saat süren çalışmaların ardından enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen Pet, ambulansa alındıktan sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 

Öte yandan kurtarma çalışmalarının sürdüğü sırada olay yerine gelen İbrahim Pet'in bir yakını enkaz bölgesine girmek istedi. Polisin izin vermediği şahıs sakinleştirildikten sonra olay yerinden uzaklaştırıldı. 
 

Olayın nasıl meydana geldiğini anlatan Serap Ata Akkoca, "Biz restorasyon için ölçüm yapmaya gitmiştik. Ben binanın iç tarafındaydım. Arkadaşımız merdivenden inerken bir anda merdiven çöktü. Biz içeride 3 kişiydik. Bir tek o aşağıda kaldı. Bizi itfaiye ekipleri kurtardı. Aşağıda tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz" dedi.
 

Kurtarma çalışmalarının ardından enkazdan kurtarılan Mühendis Suat Eryılmaz ile Mühendis Serap Ata Akkoca olayla ilgili ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler