YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toplu taşımada domuz gribi önlemi
Toplu taşımada domuz gribi önlemi
12 Ocak 2016 16:10
Adana Büyükşehir Belediyesi, kentte 2 kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin rahatsızlanmasına sebep olan domuz gribi nedeniyle toplu taşıma araçlarında maske dağıtmaya başladı.

Birçok il gibi Adana’da da yaygın olan ve 2 kişinin ölümüne sebep olan domuz gribi nedeniyle harekete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde maske dağıtıyor. Özellikle toplu taşıma araçlarında maske dağıtan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı sağlık ekipleri, gripten korunmaları için de vatandaşları bilgilendiriyor.

Sağlık ekipleri, İnönü Parkı ve TÜYAP Fuar Alanı’nda da benzer çalışmalar sürdürülüyor.
Vatandaşlar ise “Halkın bilinçlenmesi konusunda hizmet çok güzel. İnsanların hapşırması ile mikroplar yayılıyor. Bu maske ile hem bakterilerin yayılması önleniyor hem de koruyucu önlem alınıyor. İnsanlar aynı zamanda hastalığa karşı bilinçlendiriliyor. Güzel bir hizmet” dedi.

“VİRÜSÜN YAYILMASINI ÖNLEMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Karayandı, “Son günlerde geniş kitleleri etkileyen grip hastalığına karşı Sağlık Daire Başkanlığı olarak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’in, toplum sağlığının elden geldiğince korunmasına yönelik hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak, aralarında H1N1 virüsünün de olduğu grip çeşitlerine karşı halkımızı bilinçlendirmek ve korunma yöntemlerini anlatmak için çalışmalarımız sürüyor. Kalabalıkta çalışan, yolculuk yapan vatandaşlarımızın virüslerden etkilenme olasılığını azaltacak maskeler de dağıtarak, bu konuda hem farkındalık oluşturmayı hem de elden geldiğince virüsün yayılmasını önlemeyi amaçlıyoruz” dedi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler