YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Topbaş'tan metro müjdesi
Topbaş'tan metro müjdesi
02 Şubat 2014 20:40
AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Bayram Şenocak için düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Avcılar'a metro müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 10 yıllık hizmet dönemlerinde 60 katrilyon yatırım yaptıklarını vurgulayarak, "İktidara ya da muhalefete ait diye ilçe belediyeleri arasında ayırım yapmadık. Silivri'ye 850 trilyon yatırım yapmış olmamız bunun göstergesidir" dedi.

AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Bayram Şenocak için düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, yaptığı konuşmada seçim kampanyasına ilişkin muhalefetin sergilediği tavırları eleştirerek, "Son günlerde görüyoruz, bazıları araç konvoyları oluşturup, bazı yerlerde yavaşlayıp duraklama yaparak trafiği kilitliyorlar. İnsanlara böyle eziyet ederek siyaset yapılmaz" dedi.

Topbaş, "CHP sözcüleri ‘İstanbul'u eski günlerine döndüreceğiz’ diyorlar. Çok özlemişlerse sırf onların hatırı için CHP zihniyetini anma günleri deriz ve bir hafta İstanbul'da çöpleri toplamayız. Böylelikle herkes CHP'nin belediyecilik anlayışını hatırlar, CHP'nin eski günlere özlem duyan yöneticileri de hasret gidermiş olur. Ama biz bunu asla yapmayız, İstanbul'da yaşayanların böyle bir eziyete muhatap olmalarına izin vermeyiz” diye konuştu.

Başkan Topbaş, Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı'nın ihale aşamasına geldiğini de müjdeledi.

Söz konusu metro hattı İncirli, Sera, Kocasinan, Zafer, Çobançeşme, Sefaköy, Cennet, Küçükçekmece, Avcılar Park, Reşitpaşa, Avcılar, Cihangir, Ambarlı, Haramidere, Yakuplu, Beylikdüzü/Esenyurt, Beylikdüzü Toplu Konutlar, Büyükçekmece Tüyap duraklarından oluşuyor. Toplam 25 kilometre olarak planlanan metro hattı ile metrobüs yoğunluğu da ortadan kalkmış olacak.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler