YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Top kavgası kanlı bitti
Top kavgası kanlı bitti
04 Mayıs 2013 11:13
Bolu’da dün gece evlerinin önünde çocukların top oynaması yüzünden iki komşu aile arasında çıkan kavgada 8 kişi yaralandı. Bakkal dükkanını basan 20 kişi demir sopa ve levyelerle aralarında cami müezzininde bulunduğu 8 kişiyi hastanelik etti.

Edinilen bilgiye göre, olay İzzet Baysal Mahallesi Tezcan Sokak’ta meydana geldi.

Mahallede komşu olan iki ailenin çocukları evlerinin önünde top oynarken aile bireyleri arasında tartışma çıktı. Geçtiğimiz aylarda da yine top yüzünden çıkan kavga diğer komşuların araya girmesiyle sakinleştirilmişti.

Dün gece çocukların oynadığı top yüzünden iki aile yeniden karşı karşıya geldi. 20 kişilik grup Ergene ailesinin işlettiği bakkal dükkanını bastı. Şahıslar ellerindeki demir levyeler ve sopalarla Osman Faruk Ergene, Havva Ergene, İsmail Ergene ve Gazi Ergene'yi dövdü. Mahallede bulunan caminin müezzini Cuma Ergene ile Bolu Barosu avukatlarından Adem Ergene’de saldırganların hedefi oldu.

Olayda Ergene ailesinden 6 kişi ve ismi belirlenemeyen 2 kişi yaralanarak Köroğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındılar.

Polis ekipleri mahalleyi ablukaya aldı. Mahalle sakinleri yaşanan olaya tepki gösterirken, “Bu kaçıncı oldu. Bakkal dükkanı basmak ne demek. Mahallenin huzurunu kaçırdılar” diyerek yaşanan olaya tepki gösterdiler. Polis ekipleri kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler