YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TOKİ konutları sahiplerini buldu
TOKİ konutları sahiplerini buldu
03 Aralık 2014 23:32
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaptırılan 464 konut kura çekimiyle sahiplerini buldu.

Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, spor salonunda gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, TOKİ tarafından yaptırılan konutları ihtiyaç sahiplerine vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İlçede konut ihtiyacının ülkelerindeki olaylardan kaçarak Reyhanlı'ya gelen Suriyeliler nedeniyle hat safhaya ulaştığını ifade eden Güler, "Suriyeli misafirlerimizden dolayı kiraların olağanüstü arttığı bir dönemde bu konutlar ilçemizi rahatlatacak" dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ise bugün ilçe için önemli bir gün olduğunu kaydetti. Vatandaşların ev sahibi olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Şanverdi, kura çekiminde ismi çıkmayanların üzülmemesini, aynı bölgeye çok yakında 500 konutun inşasına başlanacağını söyledi.

Kura çekilişinde ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Çekilişte engelli vatandaşlara öncelik tanındı. 800 başvurunun yapıldığı kura çekilişi sonunda 464 aile ev sahibi oldu.

Bazı engelliler yakınlarının yardımıyla salona girerken bazıları ise engelli merdiveninin olmaması nedeniyle çekilişi dışarıdan takip etmek zorunda kaldı. Kura sonrası kendisine ev çıkan Mehmet Ergeç, sürekli ev sahibi olmanın hayalini kurduğunu, bu zamana kadar tek odalı evde yaşadığını kaydetti. Ev sahibi olmaya hak eden 464 kişinin aylık 130 TL ve 270 ay taksit ödeyeceği öğrenildi.
 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler