YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tilman Geske'nin eşi kaza yaptı
Tilman Geske'nin eşi kaza yaptı
02 Nisan 2010 16:37
Zirve yayınevi katliamının yıldönümüne 16 gün kala kaza yaptı

Malatya'daki Zirve Yayınevi olayında öldürülen 3 kişiden birisi olan Alman Tilman Geske'nin, Malatya'da 3 çocuğu ile birlikte yaşayan eşi Suzanna Geske, trafik kazası yaptı. 

Kaza Malatya-Merkez Fahri Kayahan Bulvarı'nda meydana geldi. Suzanna Geske idaresindeki 44 LT 560 plakalı otomobili ile kavşaktan dönmek isterken, arkasından gelen Y.A. idaresindeki 44 LS 770 plakalı aracı ile çarpıştı. Kazada Geske, çarpma etkisiyle kavşaktaki refüje çarptı. Kazaya karışan araçların süratının az olması nedeniyle, kazaya karışanlar yara olmadan olayı anlattı.  Suzanna Geske, "Kazanın nasıl olduğunu bilmiyorum, ben dönecektim. Diğer araba bana çarpmış. Korkmadım, araçta biraz duman çıktı, onda biraz korktum. Araçtan hemen çıktım. 29 yıldır araç kullanıyorum, ilk defa kaza yaptım" dedi. 

Malatya'da 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen olayda Zirve Yayınevi 1'i Alman toplam 3 misyoner öldürülmüştü. Öldrülen Alman Tilman Geske'ni eşi Suzanan Geske, olaydan sonra 3 çocuğu ile birlikte Malatya'da yaşamaya başladı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler