YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİKA, yetimlerin yüzünü güldürdü
TİKA, yetimlerin yüzünü güldürdü
16 Aralık 2015 16:33
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk ve Afganistan'da hayata geçirdiği eğitim desteği projeleriyle yüzlerce yetimin yüzünü güldürdü.

TİKA'dan yapılan açıklamada, Arnavutluk'un farklı şehirlerinde yaşayan 1000 yetime eğitim teşviki ve desteği kapsamında okul malzemesi sağlandığı belirtildi. 

Arnavutluk'un Tiran, Fier, İşkodra, Pogrades ve Korça şehirlerinde düzenlenen etkinliklerde yapılan dağıtımlarda, 2015-2016 eğitim öğretim yılında eğitim görecek ihtiyaç sahibi çocuklara hediyeleri teslim edildi.

Afgan yetimlere temel düzeyde Türkçe kursu

Öte yandan, TİKA tarafından, Kabil-İstanbul Dostluk Yetimhanesinde barınan 70 öğrenciye, temel düzeyde Türkçe Eğitim Kursu düzenlendiği belirtildi.

Afganistan'da TİKA Öğretmenleri Projesi kapsamında yürütülen projeyle üç ay boyunca yetimhane dersliklerinde kurs düzenlendiği açıklandı. Kurslarla çocukların, Türkçe ses düzeni ve alfabeyi öğrendiği belirtildi.

Kursu bitiren öğrencilere sertifikaları törenle verildi. Törene, TİKA Kabil Koordinatörü Süleyman Şahin, Kabil-İstanbul Dostluk Yetimhanesi Müdürü Mevlevi Abdulrahim Emiri ve çok sayıda misafir katıldı.

Törende konuşan Temel Düzeyde Türkçe Eğitim Kursu Öğretmeni Mutlu Güzel, yetim öğrencilerin çok başarılı olduğunu, kursa yoğun ilgi gösterdiklerini belirterek bundan sonra A1 düzeyinde eğitimle kurslara devam edileceğini söyledi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler