YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY uçağında fare panik yarattı
THY uçağında fare panik yarattı
20 Ekim 2015 05:03
İstanbul-Frankurt seferini yapan THY uçağındaki fare kısa süreli paniğe neden olduğu bildirildi...

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Frankfurt seferini yapacak uçağının kabinindeki farenin paniğe neden olduğu belirtildi. Olaydan sonra uçak seferden çekildi, yolcuların başka bir uçakla Frankfurt'a gönderildiği öğrenildi.

Airporthaber'in haberine göre, THY'nin bu sabah İstanbul-Frankfurt seferini yapacak TK1587 sefer sayılı uçağında fare paniği yaşandı.

THY'ye ait Airbus 330 sefer sayılı uçak 217 yolcusunu alarak Atatürk Havalimanı'ndan kalkış için hazırlıklarını yapmaya başladı.

Bu sırada uçağın kabininde bir fare olduğu fark edildi. Yolcular ve kabin ekibi, kabindeki fareyi fark edince kısa süreli panik yaşadı.

Yolcular uçaktan indirilerek terminale alındı. THY uçağı ise bakım için hangara çekilirken farenin bir önceki seferde uçağa girmiş olabileceği belirtildi.

SİNCAP DA GİRMİŞTİ

2004 yılında Roma'dan THY'ye ait Aydın uçağı ile Pekin'e taşınırken kafesleri iyi kapatılmadığı için çok sayıda sincap uçağın içine dağılmıştı. Uçağın elektronik sistemlerini kemirmesi ihtimali sebebiple uçak teknik hangarda ilaçlandıktan sonra bütün sistemleri detaylı kontrolden geçirilmiş, bütün bunlar THY'ye o dönem bir milyon dolara mal olmuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler