YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TGF Genel Başkanı Karaca, iftar programına katıldı
TGF Genel Başkanı Karaca, iftar programına katıldı
19 Haziran 2016 02:07
TGF Genel Başkanı Karaca: "Türkiye’de basın çalışanlarının içinde bulunduğu durum gerçekten çözüme kavuşturulması gereken en önemli konulardan bir tanesi" dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, "Türkiye’de basın çalışanlarının içinde bulunduğu durum gerçekten çözüme kavuşturulması gereken en önemli konulardan bir tanesi." dedi.

Karaca, TGF tarafından bir otelde gerçekleştirilen iftar programında, birçok ilde görev yapan basın mensuplarının asgari ücret bile alamadıklarını söyledi.

Basın mensuplarının aldıkları ücret konusunda mutlaka çalışma yapılması gerektiğine dikkati çeken Karaca, "Sözleşmelere imzayı atarken 'asgari ücreti aldım' diye gösteriliyor fakat gerçekte çoğu arkadaşımız emeğinin karşılığını maalesef alamıyor." diye konuştu.

Türkiye’de basın çalışanlarının içinde bulunduğu durumunun çözüme kavuşturulması gereken en önemli konulardan bir tanesi olduğunu vurgulayanKaraca, "Türkiye’de ücret olarak en alt düzeyde ücret alanlar maalesef basın mensupları yani bunun da en büyük nedeni bir sendikanın olmamasıdır. Şu anda mevcut iki tane sendika var ama yeterli değil" ifadelerini kullandı.

İftar programına, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler