YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TGC ve TGS Basın Kartları Komisyonu'ndan çekildi
TGC ve TGS Basın Kartları Komisyonu'ndan çekildi
29 Ağustos 2015 14:57
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Güneş, TGS ile birlikte Basın Kartları Komisyonu'ndan çekildiklerini, yeni Basın Kartları Yönetmeliği'nin iptali için dava açacaklarını bildirdi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Genel Sekreteri Sibel Güneş, Türkiye Gazeteciler Sendikası'yla (TGS) birlikte Basın Kartları Komisyonu'ndan çekildiklerini, yeni Basın Kartları Yönetmeliği'nin iptali için dava açacaklarını söyledi. 

TGC'nin Cağaloğlu'ndaki binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Güneş, yeni yönetmeliğin 19. ve sonrasındaki maddelerinin hukuki istikrarı zedelediğini ve objektif düzenlemeden uzaklaştığını savundu. 

Güneş, haklı bir neden olmadan yerleşik, istikrar kazanmış uygulamalardan vazgeçildiğini, düzenli idare ve eşitlik ilkelerine aykırı davranıldığını öne sürdü. 

Basın Kartları Komisyonu'nun yapısıyla ilgili düzenlemelerin kabul edilemez olduğunu ileri süren Güneş, "Bekleme sürelerinin kısaltılması, geçerlilik sürelerinin 3 yıla çıkarılması olumlu değerlendirilecek düzenlemeler ise de yönetmeliğin ruhuna sirayet eden hukuka aykırılık nedeniyle gölgede kalmıştır" görüşünü dile getirdi. 

Güneş, "TGC ve TGS olarak Basın Kartları Komisyonu'ndan çekiliyoruz. Yeni yönetmeliğin iptali için dava açıyoruz" dedi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler