YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ters yönde ilerleyen traktör tehlike saçtı
Sorumsuzca trafiğe çıkan sürücülerin kameralara yansıyan görüntüleri bu kadarına da pes dedirtiyor.
Ters yönde ilerleyen traktör tehlike saçtı
18 Mart 2013 / 11:50 Güncelleme: 18 Mart 2013 / 11:58

 

Çorum'un Sungurlu ilçesinde çeşitli tarihlerde meydana gelen maddi ve yaralamaları kazalar MOBESE kameraları tarafından görüntülendi. İlçede özellikle kavşaklarda meydana gelen kazaların hepsinin ortak özelliğinin aşırı hız ve dikkatsizlik oldu.
 
Sungurlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün trafik kazalarının önüne geçebilmek ve halkı bilinçlendirmek için dönem dönem basınla paylaştığı görüntülerden bir yenisi daha hazırlandı.
 
Sungurlu'daki trafik kazaları, şehir güvenlik sistemi MOBESE kameraları tarafından dakika dakika kaydedildi. İlçede 36 sabit, 1 hareketli ve 8 plaka tanımalı olmak üzere 45 kameranın bulunduğu Sungurlu'da meydana gelen 9 trafik kazasının görüntüsü, basına dağıtıldı.
 
İlk görüntüde Ankara-Samsun karayolu eski Sungurlu girişinden ters yöne giren traktör trafik akışına rağmen metrelerce ters yönde ilerledi. Hitit Kavşağı’ndan dönerek yine ters yöne giren traktör sürücüsü kazaya adeta davetiye çıkarttı.
 
Bir başka ilginç görüntü ise yine Ankara-Samsun karayolu Hitit Kavşağı’nda kaydedildi. Sungurlu şehir girişinden kavşağa giren otomobil anayola çıktığında birden drift yapmaya başladı. Kazaya davetiye çıkaran otomobil sürücüsü daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı.
 
Görüntülerdeki ilk kaza ise Ankara-Samsun karayolu Karakol Kavşağı’nda meydana geldi. Çorum’dan Ankara istikametine giden araç karşıdan karşıya geçmeye çalışan iki kişiye çarptı.
 
Bir başka kaza ise Şehir Merkezi Belediye önünde meydana geldi. Çankırı Caddesi istikametine giden traktör sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu köşe başında bulunan işyerine daldı.
 
Karakol kavşağında kaydedilen bir başka kazada ise kavşaktan dönmeye çalışan araca Ankara istikametinden gelen bir başka araç çarpıyor. Yine Karakol kavşağında meydana gelen kazada kavşaktan dönmeye çalışan araca Çorum istikametinden gelen bir başka aracın çarptığı görülüyor.
 
Çorum Caddesi’nde meydana gelen bir diğer kazada ise yan yoldan çıkan araca bir başka araç çarpıyor. Paniğe kapılan sürücü daha sonra kaldıra çarpıyor. Çorum Caddesi’nde meydana gelen bir diğer kazda ise karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya otomobil çarpıyor.
 
İşte o anlar:
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler