YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlerin üzerinden sahte polis kartı çıktı
Teröristlerin üzerinden sahte polis kartı çıktı
10 Kasım 2015 19:36
İzmir'de PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 5'e çıktı. Zanlılardan birinin üzerinde Mervan Aksoy ismiyle sahte polis kartı çıktı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir süreden beri eylem hazırlığında olan terör örgütü üyelerine yönelik, Konak ve Gaziemir ilçelerinde düzenlenen operasyon kapsamında Barış İ. ve Bozan D'yi de gözaltına aldı.

Zanlılardan birinin üzerinde Mervan Aksoy ismiyle "Polis Haber Gazetesi" adına düzenlenmiş sahte tanıtım kartı ele geçirildi. Kartın muhtemel bir saldırıda arama noktalarından geçebilmek için kullanılmasının planlandığı belirtildi. Bu arada toplam gözaltı sayısı da 5'e çıktı.

SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Gaziemir ilçesinde sabaha karşı operasyon düzenleyen ekipler, uzun süredir takip edilen terör örgütü PKK üyesi "Ahin" kod adlı İbrahim E'yi yanındaki 2 kişiyle birlikte toprağa gömülü patlayıcıları çıkartırken suçüstü yakalamıştı.

Operasyonda, 17 kilo 350 gram C4 plastik patlayıcı, 10 el bombası, telefon tetikleme düzeneği ve 5 fünye ele geçirilmişti.

10 KASIM PLANI

Teröristlerin 1 Kasım milletvekili genel seçimleri öncesinde eylem planı yaptığı ancak bunu gerçekleştiremediği, ele geçirilen patlayıcılarla 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle düzenlenecek törenler sırasında eylem yapmak istedikleri ileri sürülmüştü.

1-084.jpeg

2-040.jpeg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler