YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlerin kurduğu patlayıcılar böyle infilak ettirildi
Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyon devam ediyor. Teröristlerin cadde ve sokaklar ile hendeklere tuzakladığı patlayıcılar infilak ettirildi.
Teröristlerin kurduğu patlayıcılar böyle infilak ettirildi
18 Kasım 2015 / 06:30 Güncelleme: 18 Kasım 2015 / 07:20

İlçede 13 Kasım saat 21.00'den itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağının ardından bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, bölgenin teröristlerden arındırılması için terör örgütü PKK'ya yönelik jandarma ve polis özel harekat ekiplerince başlatılan geniş çaplı operasyon sürüyor.

Kazılan hendekleri kapatmaya, kurulan barikatları kaldırmaya çalışan güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldıran teröristlerle zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor.

Teröristlerin kontak anahtarlarına el koyarak caddeleri ulaşıma kapattığı tırlardan 3'ü çekici ile yol kenarına alındı.

Sivillerin zarar görmemesi için titizlikle yürütülen operasyonda, 8'i patlayıcı ile tuzaklanmış 20'yi aşkın hendeğin kapatıldığı belirtildi.

Teröristlerin cadde ve sokaklar ile hendeklere tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi sonucu bazı ev ve işyerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatlarının da zarar gördüğü öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler