YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler tuzaklarına Kur'an-ı Kerim'i de alet etti
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlar kapsamında, içerisine patlayıcı tuzaklanan bazı evlerin kapılarına, güvenlik güçlerinin rahatça içeri girmesini sağlamak için Kur'an-ı Kerim astıkları belirlendi.
Teröristler tuzaklarına Kur'an-ı Kerim'i de alet etti
30 Mart 2016 / 18:20 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 18:21

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarının el yapımı patlayıcı yerleştirdikleri bazı evlerin kapısına Kur'an-ı Kerim asarak güvenlik güçlerine tuzak kurduğu tespit edildi.

foto-367.jpg

Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yakalanması, kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyon devam ediyor.

Bugüne kadar 137 teröristin etkisiz hale getirildiği müşterek operasyon, özellikle Fırat, Dicle, Abdulkadirpaşa ve Zeynel Abidin mahallelerinde yoğunlaşıyor.

Teröristlerden hain tuzak

Saldırılarını sürdürdükleri il ve ilçelerde tencere, valiz, kapı arkası, yatak içi, beşik ve çaydanlıklara patlayıcı yerleştirerek vatandaşın yaşamını hiçe sayan teröristlerin, Nusaybin'de de patlayıcı tuzakladıkları bazı evlerin dış kapısına Kur'an-ı Kerim astıkları belirlendi.

Dini duyguları istismar etmeye çalışan teröristlerin, bu yöntemle, "güvenlik güçlerinin rahatça eve girmesini ve tuzakladıkları patlayıcıları infilak ettirmeyi" planladığı ortaya çıktı. 

Kapılarına Kur'an-ı Kerim asılan evlerde yapılan kontrollerde, çok sayıda tuzaklanmış el yapımı patlayıcının yanı sıra silah ve mühimmat ele geçirildi.

Bölgede çalışmalarını sürdüren güvenlik güçlerince evlerin altında da tüneller bulundu. Sokaklardan geçiş yapılarak birkaç ev arasında bağlantıyı sağlayan tüneller, kontrollü şekilde imha edildi.

 

AA

 // Rasim DUMAN
Seytanin bile :"sen kotulukte beni gectin, bundan sonra senin zararin bana dokunur" deyip kactigi, esfelessafilin diye tarif ve tesmiye olunan insan guruhudur bunlar. Dusebilecekleri son noktaya dusmusler. Bunlara destek olanlar da aynen bunlar gibidir. ALLAH (C.C.) askerlerimizi,polislerimizi ve bu mucadelenin gizli kahramanlari korucularimizi bunlarin serrinden muhafaza buyursun insallah....
30 Mart 2016 18:57
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler