YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler sivilleri böyle kalkan yaptı
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde teröristlerin korkunç planı güvenlik kuvvetlerinin duyarlılığıyla önlendi. Zira güvenlik kuvvetlerine ateş eden teröristler, polislerin de karşılık vereceği düşüncesiyle sivil ölümlerine yol açmasını planlamıştı.
Teröristler sivilleri böyle kalkan yaptı
17 Mart 2016 / 14:39 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 14:57

Edinilen bilgiye göre, Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde barınan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede başlatılan operasyonlar geniş kapsamlı olarak devam ediyor. Operasyonlara katılan güvenlik kuvvetleri evlerini terk ederek göç eden vatandaşların zarar görmemesi için yoğun bir çaba harcarken, teröristler ise özellikle sivillerin geçiş güzergahlarında saklanarak, çocuk, kadın ve yaşlıların geçiş yaptığı esnalarda saklandıkları yerden polise ateş açıyor.

Kaynartepe Mahallesi 285. Sokak arasında bir binanın altında gizlenen terörist, sivillerin geçtiği sırada bölgedeki polislere ateş açıyor. Teröristin saklandığı bölgeyi ablukaya alan güvenlik kuvvetleri, ateş edilen noktadan sürekli olarak geçen sivillerin zarar görmemesi için büyük bir titizlikle görevini yapıyor.

Teröristlerin sivillerin içinden ateş ederek, karşılık verilmesi durumunda sivil ölümüne yol açmayı hedeflediği planlar, polisin dikkatli, titiz ve duyarlılığından dolayı engellendi. Polis ekiplerinin karşılık vermesi durumunda, bir çok sivilin ölebileceğini düşünen güvenlik kuvvetleri, teröristin kendini göstermeden açtığı ateşe silahla karşılık vermedi.

Teröristin saklandığı noktadan sürekli olarak sivillerin çıkması ise dikkatleri çekerken, Bağlar ilçesinde başlatılan operasyonlar devam ediyor.

 

İHA

siz hala kimi savunuyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Terör örgütü pkk'yı savunan Meclisteki vatan hainleri bu görüntüleri izliyormusunuz?,küçücük çocukları,yaşlı insanları,kadınları kurşunlara karşı kalkan olarak kullanıp ölmelerini isteyen bu şerefsiz terör örgütü mensuplarını sizler hala hangi zihniyetle savunursunuz?,sizlerde gerçekten en ufak merhamet,vicdan kalmamış,insanlık adına sizin gibi hala teröre destek veren insanlıktan nasibini almamış vatan hainlerinden İNSANLIK ADINA UTANIYORUM...!!!...
17 Mart 2016 Perşembe 17:01
 // aslantürk
Hepsinin canını cehenneme gönderin o şerefsizlerin. Kendi halkım dediği insanlara bile değer vermeyen şerefsizlerin hiçbir haklı sebebi olamaz. Allah güvenlik güçlerimize yardım etsin. Tez zamanda toplu temizlik olur inşallah....
17 Mart 2016 15:31
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler