YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler saldırılarını 'Bağlar'a taşıdı
Teröristler saldırılarını 'Bağlar'a taşıdı
16 Mart 2016 22:38
Kırsalda gerçekleştirdiği saldırıların ardından şehirlerde faaliyetlerde bulunan PKK'lı teröristler, Diyarbakı'ın Sur ilçesinin temizlenmesinin ardından Bağlar ilçesindeki vatandaşları tehdit etmeye başladı.

Kırsaldaki saldırılarını şehirlere taşıyan terör örgütü PKK mensupları, Diyarbakır'da Sur ilçesinin ardından Bağlar ilçesinde de vatandaşları tehdit ediyor.

Sur'da büyük kayıp veren teröristler, yaşamı hiçe sayan saldırılarını bu kez Bağlar'ın Kaynartepe Mahallesi'ne taşıdı. Önceki gece mahallede yolu trafiğe kapatıp bazı araçları ateşe veren, ara sokaklara barikat kurup, çukur kazmaya çalışan teröristlerin güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırması sonucu çıkan çatışmada bir polis memuru şehit oldu, 10 polis yaralandı, 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Bunun üzerine terörist unsurların saldırılarını önlemek ve kamu düzenini sağlamak için ikinci bir duyuruya kadar Kaynartepe Mahallesi'nin yanı sıra Gürsel Caddesi'nin Cemiloğlu Caddesi'nden dört yola kadar olan kısmı ile Nükhet Coşkun Caddesi'nin tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'ın en büyük ilçesi

Diyarbakır'ın 375 bin nüfusuyla en büyük ilçesi olan Bağlar, ismini ilçenin kurulu olduğu bölgenin geçmişte bağ ve bahçeleriyle ünlü olmasından alıyor.

Bağlar ile Yenişehir ilçesinin birleştiği noktada Sunay, Gürsel, Cemiloğlu ve Nükhet Coşkun caddelerinin çevrelediği üçgendeki 32 bin nüfuslu Kaynartepe Mahallesi'nde ise 142 sokak, çok sayıda çıkmaz sokak ile 2 bin 110 bina bulunuyor. Mahalledeki bazı sokakların dar ve çıkmaz olması nedeniyle buralara araç girişi yapılamazken, mahallenin bu yapısı teröristlerin çukur kazmasına ve barikat kurmasına olanak sağlıyor.

AA

baglar.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler