YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler polis ve askere böyle engel oluyor
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütünün bölgede yaşayan vatandaşların şahsi araçlarını da barikat ya da engel oluşturmak için gasbettiği belirlendi.
Teröristler polis ve askere böyle engel oluyor
01 Nisan 2016 / 18:31 Güncelleme: 01 Nisan 2016 / 18:37

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları ve polis ekipleri, bölgeden teröristleri temizlemek ve huzuru yeniden tesis etmek için operasyonları sürdürüyor.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'ya yönelik dün düzenlenen operasyonlarda bulunan, teröristlerce açılan çukur, kurulan barikat, bina duvarlarındaki geçit ve yapıların altındaki tüneller, fotoğraf karelerine yansıdı.

Şırnak'ta olduğu gibi Nusaybin sokaklarının birçok yerinde de kilit taşlarından oluşturulan barikatlar tespit edilirken, bunlar güvenlik güçlerince kaldırılarak, sokaklar temizlendi.

Ayrıca teröristlerce hazırlanan birçok farklı tipte el yapımı patlayıcının, barikat ve bina içlerine yoğun olarak yerleştirildiği belirlendi. Evlerin içine açılmış tünel girişleri ve bunların yanında amonyum nitrat çuvallarıyla güçlendirilen el yapımı patlayıcı tuzaklarının imha edilmesiyle bazı binaların çöktüğü tespit edildi.

Terör örgütünün bölgede yaşayan vatandaşların şahsi araçlarını da barikat ya da engel oluşturmak için gasbettiği belirlendi.

thumbs_b_c_a21b062238806acaf0ddaa850d98ba92.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler