YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler Muş'ta bir vatandaşı kaçırdı
Teröristler Muş'ta bir vatandaşı kaçırdı
16 Ekim 2014 13:31
Muş'un Bulanık ilçesinde bir vatandaş, bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, "önemli yurt içi olaylar" bölümünde yer alan bilgiye göre, Muş'un Bulanık ilçesinde, bölücü terör örgütü mensubu silahlı 4 terörist, bir vatandaşı kaçırdı. Olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

TSK'nın günlük faaliyetlerine göre de Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, F-16 uçaklarıyla Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu, Ege'de ise eğitim uçuşu icra edildi. Ege'deki uçuşlar esnasında Yunanistan'a ait iki F-16 uçağı tarafından 11 dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle 5 kez tacizde bulunuldu. Türk uçakları da aynı şekilde karşılık verdi.

Önemli sınır olaylarına ilişkin bölümde yer alan bilgiye göre ise Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2. Hudut Alayı (Hatay) Güveççi, Ziyaret ve Hacıpaşa hudut karakol komutanlıkları sorumluluk sahalarında, hudut devriye faaliyeti icra eden mobil yol kontrol unsurları tarafından, Asi nehri üzerinde ve çevresinde 9 sal, 60'ar litrelik 17 bidon ve 20'şer litrelik 2 bidon içerisinde bin 60 litre akaryakıt tespit edildi.

Bulunan 9 sal ve 19 bidon, Altınözü Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile tutanak tutularak olay yerinde kullanılmaz hale getirildi.

Türkiye -Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 1. Hudut Alayı (Kilis) Darmık Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, hudut devriye görevi icra eden Ani Müdahale Timi (AMT), Suriye'den Türkiye istikametine Çuval taşıyan ve hududu yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 1 şahsı tespit etti. Şahsın "dur" ikazına uymaması üzerine AMT tarafından havaya ikaz ateşi açıldı. Bunun üzerine şahıs, taşıdığı çuvalı bırakarak mayınlı sahadan Suriye istikametinde kaçarak bölgeden uzaklaştı.

AMT tarafından olay yerinde yapılan aramada, bin 400 kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı ele geçirildi. Olayla ilgili Kilis Valiliği ve Kilis İl Jandarma Komutanlığı bilgilendirildi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler